מכוניות על שלט

הרבה יותר מצעצוע – מכוניות על שלט לילדים

מכונית על שלט

הורים לילדים מחפשים בדרך כלל אחר צעצועים ותחומי פעילות אשר לא רק יהיו מהנים ומשמחים עבור הילדים, אלא גם יעשירו אותם ויעניקו להם ערך מוסף משמעותי כלשהו. בניגוד לדעה הרווחת בקרב מרבית האנשים, לפחות אלו אשר לא נכנסו אף פעם לעומקו של עולם הרכבים המונעים בשלט רחוק ("מכוניות על שלט" בשפה השגורה…) – מכוניות על שלט תורמות ומסייעות לילדים בדרכים שונות ובלתי צפויות, ולא מהוות רק משחק מהנה אך שטחי.

יתרונות משמעותיים שונים של מכוניות על שלט לילדים

מה, אם כן, הופך מכוניות על שלט להרבה יותר מאשר עוד סוג של צעצוע? מדוע יש לאביזרים אלו ביקוש ואהדה רבה כל כך בארץ ובעולם ומדוע רבים רואים בכך תחום עיסוק ותחביב מעמיק של ממש ולא סתם עוד משחק גרידא?

ובכן, יתרון ראשון מובהק של העיסוק במכוניות על שלט וכלי רכב נוספים מקטגוריה זו הוא התרגול של היכולות המוטוריות, אשר אצל ילדים יכול לפתח כישורים אלו לכל החיים. הפעלת מכונית על שלט (הכוונה היא לרוב למכוניות על שלט "מקצועיות" ואיכותיות דוגמת אלו הנמכרות כאן באתר, המסוגלות לביצועים מרשימים שונים ומותאמות גם נסיעת שטח) מצריכה תרגול אפקטיבי ביותר של היכולות המוטוריות של הילד, כמו גם של קואורדינציות מסוגים שונים. מאחר וגם ילדים קטנים יחסית יכולים לשחק במכוניות על שלט לאורך שעות, מדובר באמצעי מעולה לשיפור ובניית היכולות המוטוריות של הילדים, מה שכמובן יתרום להם וילווה אותם לאורך כל ימי חייהם.
עוד ערך מוסף שמעניק העיסוק במכוניות על שלט לילדים הוא אינטראקציה עם ילדים ובני נוער אחרים – במקומות רבים בארץ חוברים יחדיו ילדים שונים אשר נהנים ממכוניות על שלט על מנת לשחק יחדיו, לעשות תחרויות בין הרכבים השונים, למצוא מקומות חדשים בהם ניתן לשחק ולהסיע את המכוניות וכו'. במקרים רבים נוצרים מועדונים מסודרים של ממש הכוללים מועדים קבועים בהם נפגשים הילדים יחד על מנת לשחק ולפתח עוד את תחביבם המשותף. במקרים רבים אחרים ההתארגנות היא פחות קבועה או מסודרת, אך תחום עניין זה עדיין מעניק לילדים בסיס להתחבר ולהתפתח סביבו כקבוצה.
כמובן שכישור נוסף שרוכשים ילדים המשחק במכוניות על שלט הוא הכרה מוקדמת של עולם הרכב, ולכך עשויות להיות השלכות חיוביות שונות. בעוד ילדים מטווח גילאים רחב, ביניהם ילדים קטנים יחסית לצד בני נוער ואפילו בוגרים, מסיעים יחדיו מכוניות על שלט ומטפלים בהן כשמתגלות בעיות שונות המצריכות תיקון, פעילות זו מסייעת להם להכיר את עולם הרכב, להתאמן במוטוריקה עדינה, להבין כיצד פועלים מנגנונים מכאניים שכאלו ועוד. כל זה מסייע לפתח את החוש הטכני של הילד, וגם מעניק לו בסיס מעולה להבנת עולם הרכב ה"אמיתי" בעתיד, כאשר יהיה רלבנטי יותר עבורו.

בקיצור, מכוניות על שלט לילדים זה הרבה מעבר למשחק גרידא. במידה והילד שלכם מביע עניין בתחום, וגם אם עדיין לא – זה יכול להיות תחום מצוין עבורם להיכנס אליו וליהנות ממנו.

 

מתעניינים גם בסימולטורים טיסה? כנסו לכאן

 

מתעניים גם בגלשנים? כנסו לכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *