גלשנים

התחביב המושלם לישראל והגלשן שיכניס אתכם לעניינים

תחביב טוב, בשאיפה כזה הכולל גם פעילות גופנית כלשהי, יכול בהחלט להיות אחד הדברים ביותר בחיים, לדעת רבים הרבה יותר מאשר עבודה ותחום עיסוק. תחביב ספורטיבי טוב נותן לנו משהו לחכות לו במשך היום והשבוע, מעניק לנו הרבה הנאה ועניין, מביא אותנו לצאת מהבית או מהמשרד למקומות פתוחים ומלאי אוויר צח ומכניס משמעות רחבה נוספת לתוך החיים שלנו. במדינה כמו ישראל, אין ספק כי גלישה היא אחד התחביבים האטרקטיביים, המהנים והמומלצים ביותר מבחינות שונות. הגלשנים של היום יכניסו במהרה לעניינים ולפעילות שוטפת גם את מי שמעולם לא גלש בעבר.

במיוחד בישראל – גלישת גלים כתחביב הספורטיבי האולטימטיבי

תשאלו את כל אחד מעשרות אלפי הישראלים הרואים בעצמם גולשים מושבעים, והם יספרו לכם בלי לחשוב פעמיים על כך שגלישת גלים היא מהחלקים הטובים והמהנים ביותר שיש לחיים האלו להציע – לא פחות. בדיחה ידועה גורסת כי לא נדרשת הבחנה חדה במיוחד על מנת לזהות שמישהו הוא גולש – הוא כבר יספר לכם בעצמו… בדיחה שכזו נובעת מכך שגולשים נוהגים לדבר לא מעט על חוויותיהם מהים, אך ישנה סיבה מצוינת לכך – באמת שמדובר באחת החוויות המחיות, המרעננות והטובות ביותר שניתן לחוות, לפחות בכל הנוגע לתחביב ולביצוע פעילות גופנית. השהייה הממושכת בים, הפעילות הגופנית המסייעת לגוף שלנו, ההתמודדות עם האתגר שמציב הים וההרגשה האולטימטיבית והנעלה המתקבלת ברגע שמצליחים לתפוס אפילו גל אחד – כל אלו ועוד הופכים את ספורט גלישת הגלים לאחד התחביבים הספורטיביים האולטימטיביים.
ספציפית בישראל התברכנו בלא מעט חופים, הרבה מאוד ימים יפים ונעימים בשנה (גם בחורף לא קר כאן במיוחד בהשוואה למרבית העולם…) ותרבות גלישה מפותחת, כך שללא ספק מדובר בתחביב מתבקש ואטרקטיבי ביותר במיוחד עבור ישראלים מבחינות רבות, זהו התחביב הספורטיבי האולטימטיבי שרק ניתן להעלות כאן על הדעת, ונחמה גדולה עבור כל מי שחובב ים, במיוחד בתקופה כמו זו של הקורונה…

הופך את חוויית הגלישה לנוחה ומרגשת הרבה יותר – גלשן E-FOIL

בעוד גלישה קיימת בישראל עוד הרבה לפני קום המדינה (ובעולם עוד הרבה לפני כן), התחום כן הולך ומתפתח, ספציפית בזכות ההתקדמויות הטכנולוגיות השונות אשר באות לכדי ביטוי גם בעולם הספורט וספציפית בעולם הגלישה.
ממש בשנים האחרונות החל לצבור פופולאריות בארץ ובעולם סוג חדש של גלשנים אשר לדעת רבים מהווה נקודת ציון של ממש בתחום ותחילתו של עידן חדש בעולם הגלישה. מדובר במה שמכונה – "גלשני E-FOIL", המהווים למעשה גלשנים רגילים אך עם מנגנון ייחודי של כנף עילוי מיוחדת המחוברת לחרב היוצאת מתחתית הגלשן. בעת צבירת מהירות במים, מעלה הכנף את הגלשן מעל לפני המים (כך שרק החרב והכנף שבתחתיתה נמצאות במים), ובכך מקטינה משמעותית את החיכוך של הגלשן עם המים ומאפשרת לו לנוע מהר יותר וממש לרחף מעל לפני המים.
היתרונות של גלשן E-FOIL הם רבים ומשמעותיים, ולכן ניתן לראות בשנים האחרונות תפוצה נרחבת ומואצת של גלשנים אלו, כמו גם התפשטות לתחומי גלישה שונים. כך, ניתן למצוא כיום גלשן E-FOIL "רגיל" (כלומר, של גלישת גלים), גלשני E-FOIL המשמשים גולשי קייט או חותרי סאפ, גלשני רוח המצוידים במנגנון ה E-FOIL ועוד.
כאמור, גם עבור מי שמעולם לא גלש אך שוקל לאמץ תחביב מרגש ומהנה זה, גלשנים מסוג E-FOIL אמורים לתת זריקת עידוד נוספת להתנסות בתחום, ואולי אפילו יכולים להקל על תהליך הלמידה ולקצר אותו. בהחלט שווה ומומלץ בחום לבחון את העניין ולהתנסות בגלשנים אלו בעצמכם.
בנוסף, ניתן למצוא כיום בארץ גלשן חשמלי – גלשן E-FOIL המצויד במנוע חשמלי קטן המניע אותו קדימה במים, ומאפשר לגלוש גם בימים בהם הגלים אינם גבוהים במיוחד, ואפילו כשהים שטוח לחלוטין. כל גולש ישראלי מתוסכל יכול להבין מדוע זו אטרקציה רצינית ביותר – בישראל אין יותר מדי ימים עם גלים יחסית גבוהים ומסודרים, מהסוג הנוח לגלישה. גלשן חשמלי מאפשר לצאת לגלוש בכל יום בשנה, ללא תלות בתנאי הרוח או הגלים. מבחינות רבות, זה הפתרון שיכול להכניס אתכם לעולם הגלישה בארץ, או להקפיץ אתכם כמה רמות למעלה, במידה ואתם כבר גולשים אשר מתוסכלים ממיעוט ימי הגלישה ה"רגילה" בישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *